На нашій онлайн-зустрічі в рамках проєкту «Спроможна жінка-опора України» з дизайнеркою Катериною Гензерською розбирали багато цікавих питань. Одне з них – роль кольору у візуальному сприйнятті та правила гармонійного поєднання. Колір не просто прикрашає, він формує настрій, асоціативність, викликає певні емоції.
Проєкт впроваджується ГО «Українська Жіноча Варта» (УЖВ) за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
КОЛО ІТТЕНА І ОСНОВНІ СХЕМИ ПОЄДНАННЯ
- Аналогова схема
Використовує схожі кольори, які знаходяться поруч у колі (наприклад, синій, блакитний, зелений). Створює спокійний, гармонійний вигляд.
Приклад: у айдентиці брендів це може бути блакитний логотип, бірюзові елементи, зелений шрифт.
- Комплементарна схема
Поєднання протилежних кольорів (наприклад, червоний + зелений, жовтий + фіолетовий). Це яскравий контраст, що привертає увагу.
Приклад: червона кнопка “Купити” на зеленому фоні або жовтий заголовок на фіолетовому банері.
- Тріадна схема
Три кольори, розташовані рівномірно у колі (наприклад, жовтий + синій + червоний). Така схема додає динаміки, але важливо правильно розподіляти пропорції.
Приклад: жовтий фон (50%), синій текст (35%), червоні акценти (15%) – збалансована композиція.
Ці знання можна використовувати у різних аспектах життя:
- У бізнесі: логотипи, брендові кольори, дизайн сайтів, візиток, презентацій.
- У соцмережах: стильні обкладинки, банери, оформлення профілю.
- У повсякденному житті: вибір одягу, інтер’єру, аксесуарів.
- У мистецтві та рекламі: створення ефектних поєднань для залучення уваги.
Спробуйте проаналізувати власні улюблені кольорові комбінації! Яку схему ви найчастіше використовуєте у своєму житті?
Ця публікація підготовлена ГО “Українська Жіноча Варта” за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) — це єдиний глобальний механізм, створений виключно для підтримки участі жінок у процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований представниками громадянського суспільства, урядів та ООН, є трастовим фондом, що мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудови міцного миру. Починаючи з 2016 року, WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 1000 місцевих жіночих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного “Жінки, мир, безпека” та реалізують гуманітарну діяльність у 41 країні, що постраждали від криз.
Ukrainian Women’s Guard
SUPPORT US
Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail: [email protected]
DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/
Subscribe to our channels and pages:
https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta
https://t.me/UWguardNewsEN
https://t.me/zhinkavarta
https://t.me/uaguard
https://instagram.com/ukrainianwomens_guard