10 грудня ГО “Українська Жіноча Варта” провела онлайн-зустріч із психологом. Тема вебінару: «Особливості комунікації з людьми, які мають бойовий досвід».
На зустрічі психологиня розповіла про поняття посттравматичний стресовий розлад та про те, як налагоджувати комунікацію з людьми, які мають бойовий досвід.
Посттравматичний стресовий розлад (ПТСР) — це психічне захворювання, яке викликається стресовою подією (подія з власного досвіду або подія, свідком якої стала людина). Ймовірність розвитку ПТСР однакова для пацієнтів різних вікових груп. Головний фактор ризику – загальний стан психіки людини під час настання стресової події та безпосередньо важкість цієї стресової події для психіки. Тобто будь-яка ситуація, яка для людини є травмуючою, може спричинити розвиток ПТСР. Люди, які переживають подію, яка їх травмує, залишаються під впливом пов’язаних з нею негативних спогадів, емоцій та думок. З часом стан людини покращується, але якщо ці негативні реакції на подію не проходять і заважають людині у її повсякденному житті, це може свідчити про наявність ПТСР. Щоб відповідати критеріям ПТСР симптоми повинні тривати понад 1 місяць і бути достатньо сильними, щоб заважати повсякденному життю.
Психологиня звернула увагу не те, що симптоми ПТСР можуть почати проявитися не відразу, а через певний час. У багатьох випадках проблема стає явною через роки після травмуючої події. Інтенсивність симптомів та самі симптоми можуть змінюватися з часом. Крім того, у людини може бути більше симптомів ПТСР, коли вона стикається з нагадуванням про пережите. Наприклад, вона може почути звук гелікоптера, що летить та заново пережити бойові події. До речі, в дитячому віці посттравматичний стресовий розлад може виявлятися у відтворенні травмуючих ситуацій в ігровій формі.
Фахівчиня дала багато корисних порад як налагодити спілкування з людьми, які мають бойовий досвід, а також відповіла на питання, які жінки написали, коли реєструвалися на вебінар, та які виникли в присутніх під час зустрічі.
Спікеркою було запрошено лікарку-психологиню Ганну Молдован, яка працює в Центрі психічного здоров’я та реабілітації «Лісова Поляна». Її спеціалізація – робота з військовослужбовцями, ветеранами та членами їхніх родин. Освіту Ганна отримала за спеціальностями “Медична психологія” та “Травматерапія”.
Чекаємо вас на наших наступних заходах! Українська Жіноча Варта на варті себе, родини, країни!
Проведення цього заходу та ця публікація стали можливими завдяки підтримці Українського Жіночого Фонду. Відповідальність за зміст інформації несе ГО “Українська Жіноча Варта”. Інформація, що представлена в дописі, не завжди відображає погляди УЖФ.
Ukrainian Women’s Guard
SUPPORT US
Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail: [email protected]
DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/
Subscribe to our channels and pages:
https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta
https://t.me/UWguardNewsEN
https://t.me/zhinkavarta
https://t.me/uaguard
https://instagram.com/ukrainianwomens_guard