Діджитал-маркетинг — це сукупність інструментів, що дозволяють вашому бізнесу стати видимим для свого споживача. З цим поняттям ми познайомились на тренінгах із підприємництва в рамках проєкту “Спроможна жінка – опора України”.
Проєкт реалізується громадською організацією “Українська Жіноча Варта” за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF). Цей фонд є гнучким та оперативним інструментом фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації, а також використання ключових можливостей у миробудівництві.
Уявіть, що ваш продукт — це чистий, золотистий пісок на дні моря, скарб, прихований від очей, але вартий уваги. Щоб ваш потенційний клієнт побачив і оцінив красу цього піску, його погляд має пробитися крізь товщу води. Однак навколо безліч “водоростей” — рекламних кампаній ваших конкурентів, які затуляють видимість своїми привабливими обгортками. Діджитал-інструменти допоможуть вам “очистити” цей простір і зробити пісок помітнішим, досяжним для вашого клієнта.
Діджитал (або цифровий) маркетинг — це партнер для розвитку бізнесу, з яким варто навчитись товаришувати, аби він працював на вас. Реклама в Інстаграм, ролик на ТБ, оголошення на сайті й набридлива рекламна перебивка улюбленого подкасту на ютуб — все це діджитал-маркетинг.
То, виходить, що цифровий маркетинг базується на рекламі, виробництво і просування якої, є дороговартісним? Аби заробляти, треба платити? Принцип вірний, проте, не цілісний. Перед тим, як запускати будь-яку рекламу, варто відповісти собі на 3 запитання:
1. Чи якісний мій продукт/послуга?
Якісний — означає такий, яким би ви користувались самі, або порадили найкращому другові як рятівну палицю.
2. Що побачить клієнт, коли реклама спрацює?
Уявімо, ви вже зняли відео в Інстаграм, у якому розповіли про те, що виробляєте найкозирніші стільці для вітальні й пустили в рекламу. Проте, що побачить ваш клієнт після того, як перейде в профіль? Чи присутні там презентабельні фото й відео меблевого асортименту? Чи зручно замовити онлайн? Чи наявний деталізований опис кожної одиниці? А лінк на сайт? А сайт є? А контакти менеджера?
Отже, реклама — це не захований скарб, а ви — не пірат. Скарбом є ваш продукт, а реклама — лиш картою для споживача, що показує як до нього дістатися. Перед тим як давати споживачеві в руки карту, переконайтеся, що коли він досягне скарбу, то не буде ним розчарований.
3. Чи маю я візію, як трансформувати продукт/послугу в найближчі 3-5 років?
Планування — не примха бізнес-гравців, а вимога епохи динамічних ринків, коли «актуальне» — дуже тривке. Усвідомлюючи це, спробуйте подивитись на свій продукт/послугу зі сторони й запитати: а що я зроблю, коли ця форма втратить попит? Наприклад, ще 15 років тому заняття дитини з репетитором виглядало як сидіння за партою зі згорбленими спинами перед дошкою із виписаним матеріалом. Нині — є цифрові дошки, дашборди, інтерактивні картки, можливість займатись у вільній позі на природі в онлайн-школі.
Суть продукту змінилася не разюче, а ось форма — кардинально.
Спробуйте подумати, як ви будете трансформувати продукт чи послугу, аби прихильність клієнтів та часу були на вашому боці.
Тож, чи легко подружитися з цифровим маркетингом? Відповідь: реально! Однак, починати варто точно не з реклами, а з вдосконалення самого продукту чи послуги, одночасно з комплексним упакуванням вашої ціннісної пропозиції в соцмережах і медіа. Що таке ціннісна пропозиція та як розповідати про свій бізнес аудиторії — поговоримо в наступному матеріалі.
Ця публікація підготовлена ГО “Українська Жіноча Варта” за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) — це єдиний глобальний механізм, створений виключно для підтримки участі жінок у процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований представниками громадянського суспільства, урядів та ООН, є трастовим фондом, що мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудови міцного миру. Починаючи з 2016 року, WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 1000 місцевих жіночих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного “Жінки, мир, безпека” та реалізують гуманітарну діяльність у 41 країні, що постраждали від криз.
Ukrainian Women’s Guard
SUPPORT US
Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail: [email protected]
DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/
Subscribe to our channels and pages:
https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta
https://t.me/UWguardNewsEN
https://t.me/zhinkavarta
https://t.me/uaguard
https://instagram.com/ukrainianwomens_guard