Інна Скляр — експертка з відкритого урядування, членкиня громадської ради при Мінцифрі та Координаційної ради при КСУ з питань реалізації в Україні Ініціативи Партнерство “Відкритий Уряд”, виконавча директорка асоціації “Київська агломерація”, координаторка з цифровізації місцевого самоврядування Програми EGAP, волонтерка.
27 листопада пані Інна зустрілася із двома групами учасниць проєкту з підприємництва «Спроможна жінка — опора України».
Проєкт впроваджується ГО «Українська Жіноча Варта» (УЖВ) за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
Говорили про те, як навички цифрового захисту спрощують життя громадян, а особливо, власників бізнесу.
Топ-3 пункти для свободи від фейків та маніпуляцій.
-
- Спершу давайте розшифруємо глосарій. Медіаграмотність — це навичка, що являє собою поєднання критичного мислення та ментального сприйняття інформації, напрацьованого досвідом. Отже, медіаграмотність — це раціональна чутливість до якості інформації.
- Для того, аби типувати інформацію, що надходить, важливо її розрізняти та називати тим, чим вона є. Простіше кажучи, ви прочитали новину, що викликає сумніви. Наступним кроком буде звіряння фактів з іншими джерелами, також відмежування фактів від думок і зрештою — винесення вашого вироку, чим є це повідомлення — фейком?, маніпуляцією?, дружньою порадою…, тощо.
- Зверніть увагу: медіаграмотність — це не лише про стосунки споживача із сайтами чи газетами. Це про розважливість у будь-якій комунікації. Скажімо, ваш бізнес-партнер пропонує хитку угоду. У цьому випадку, медіаграмотні професіонали досконально вивчать мотивації того, хто висуває пропозицію, та можливі ризики після її прийняття.
На вебінарі слухачки активно ставили запитання про застосування інструментів медіграмотності в повсякденному житті та бізнес-переговорах. Пані Інна довершила виступ індивідуальним консультаціями щодо конкретних кейсів учасниць проєкту.
Бути медіаграмотним — не просто. Ця навичка випрацьовується досвідом. Проте, слідуючи простим порадам, можна вберегтись від халепи, а якщо ви власник підприємства, ще й від втрати грошей. Медіаграмотність забезпечує свободу.
Ця публікація підготовлена ГО “Українська Жіноча Варта” за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) — це єдиний глобальний механізм, створений виключно для підтримки участі жінок у процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований представниками громадянського суспільства, урядів та ООН, є трастовим фондом, що мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудови міцного миру. Починаючи з 2016 року, WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 1000 місцевих жіночих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного “Жінки, мир, безпека” та реалізують гуманітарну діяльність у 41 країні, що постраждали від криз.
Ukrainian Women’s Guard
SUPPORT US
Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail: [email protected]
DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/
Subscribe to our channels and pages:
https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta
https://t.me/UWguardNewsEN
https://t.me/zhinkavarta
https://t.me/uaguard
https://instagram.com/ukrainianwomens_guard