Дизайн — це мистецтво впливу, де форма і зміст перетинаються, щоб викликати емоції, донести ідеї та сформувати зв’язок між продуктом і аудиторією. У світі, де візуальні рішення дедалі частіше стають мінімалістичними, автори, як Дональд Норман, Шон Адамс, Дуглас ван Праєт, Юлія Колесник і Марк Лівін, досліджують, як дизайн може більше ніж спрощувати.
9 грудня в рамках консультації для учасниць проєкту з підприємництва “Спроможна жінка — опора України”, дизайнерка Катерина Гензерська поділилася добіркою книг, які пояснюють механізми забезпечення натхнення і піднесення, а також формування поведінки та довіри у споживачів за допомогою дизайну.
Проєкт впроваджується ГО «Українська Жіноча Варта» (УЖВ) за технічної підтримки ООН Жінки в Україні та за фінансування Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги ООН (WPHF), гнучкого та оперативного інструменту фінансування, що підтримує якісні заходи для підвищення спроможності місцевих жінок у запобіганні конфліктам, реагуванні на кризи та надзвичайні ситуації та використання ключових можливостей миробудівництва.
Добірка книг, які розкриють як через дизайн брендів впливати та змінювати світ
-
- Дональд Норман “Емоційний дизайн».
Останнє десятиліття панує думка, що в дизайні функціональність важливіша за естетику. Тобто, дизайн продукту повинен транслювати цінності бренду, а також презентувати його просто й зрозуміло. Навіть компанії зі 100-літньою історією спрощують логотипи, вітрини й пакування, тяжіючи до точного мінімалізму. Норман іде далі й стверджує, що наступною віхою в дизайні буде якраз поєднання функціональності та естетики. Як зберегти між ними баланс і спродукувати гідний дизайн, — про це в його книзі.
-
- Шон Адамс «Як дизайн спонукає нас думати, відчувати, діяти».
Автор занурюється вглиб дизайнерських зображень, аби розкласти їх на елементи та прийоми. Він досліджує інструменти, за допомогою яких, дизайн викликає в глядача конкретні емоційні стани. Ви дізнаєтеся як поєднувати шрифти, картинки, форми й кольори, аби клієнт захотів купувати саме ваші продукти.
-
- Дуглас ван Праєт «Несвідомий брендинг».
Хто або що насправді приймає рішення купувати той чи інший бренд?
Дуглас ван Праєт переконаний, що наші вибори часто зумовлені не раціональними мотиваціями, а глибинними підсвідомими процесами, на які впливають реклама й навколишнє середовище.
Простіше кажучи, ми обираємо підсвідомо.
Яким чином довкілля малює на нашій підсвідомості та як власникам бізнесів будувати брендингові стратегії з урахуванням культурних патернів, асоціацій та актуального контексту — читайте у «Несвідомому брендингу».
-
- Юлія Колесник «Люди купують у людей».
Авторка з гумором і дотепністю пояснює, як розбудовувати особистий чи корпоративний бренд, формувати комунікаційну стратегію та аналізувати цільову аудиторію. Вона розкриває ключову істину: бренд — це перш за все особистість. Щоб продавати ефективно, потрібно уявити бізнес як людину та продумати її зв’язок із оточенням. Довіра й емпатія, а не лише маркетингові прийоми, стають найпотужнішими інструментами впливу та побудови стійких відносин із клієнтами.
-
- Марк Лівін «Сторітелінг для очей, вух і серця».
Марк Лівін зображує як історії впливають на наше сприйняття, стаючи інструментом емоційного залучення. Автор ділиться прийомами, що допомагають писати яскраво, поєднувати текст із візуальними та звуковими елементами для створення сильного враження. Зміст наповнений рoзмoвами з вiдoмими укpaїнcькими пиcьмeнникaми, peклaмicтaми та жуpнaлicтaми, що розкривають секрети впливу на аудиторію через різноманітні канали комунікації.
Книга стане в нагоді підпримєцям-початківцям, маркетологам і копірайтерам, які перебувають у пошуках стратегії та принципів комунікації з клієнтами.
Усі ці книги допомагають збагнути: дизайн — це багатовимірний інструмент. Вони надихають переосмислити комунікацію з клієнтами, зрозуміти, як емоції, естетика й історії формують довіру та прив’язаність до брендів. Завдяки цим знанням ви зможете створювати продукти, які не лише приваблюють, а й залишають тривалий емоційний слід.
Ця публікація підготовлена ГО “Українська Жіноча Варта” за фінансової підтримки Жіночого фонду миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF), але це не означає, що висловлені в ній погляди та вміст є офіційно схваленими або визнаними з боку Організації Об’єднаних Націй.
Жіночий фонд миру та гуманітарної допомоги Організації Об’єднаних Націй (WPHF) — це єдиний глобальний механізм, створений виключно для підтримки участі жінок у процесах розбудови миру та безпеки, а також гуманітарної допомоги. WPHF, керований представниками громадянського суспільства, урядів та ООН, є трастовим фондом, що мобілізує терміново необхідне фінансування для місцевих організацій, очолюваних жінками, та працює разом із жінками на передовій заради побудови міцного миру. Починаючи з 2016 року, WPHF надав фінансування та підтримав спроможність понад 1000 місцевих жіночих організацій громадянського суспільства, які працюють над питаннями порядку денного “Жінки, мир, безпека” та реалізують гуманітарну діяльність у 41 країні, що постраждали від криз.
ФОТО
Ukrainian Women’s Guard
SUPPORT US
Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail: [email protected]
DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/
Subscribe to our channels and pages:
https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta
https://t.me/UWguardNewsEN
https://t.me/zhinkavarta
https://t.me/uaguard
https://instagram.com/ukrainianwomens_guard