5 та 6 вересня в Кишиневі відбулася зустріч жінок-лідерок громадських організацій із Вірменії, Азербайджану, Грузії, Молдови та України.
Головна мета — обмінятися знаннями та найкращими практиками виконання зобов’язань у рамках програми «Жінки, мир та безпека» (WPS) в регіоні ОБСЄ.
Програма передбачає національні плани заохочення і залучення жінок у миротворчі процеси, закріплені в однойменній Резолюції Ради безпеки ООН №1325.
Учасниці оцінювали досягнення в просуванні програми WPS, обговорювали виклики та визначали кроки для прискорення впровадження цієї програми. Обговорення зосереджувалося на спільних підрегіональних викликах, а також специфічних проблемах їхніх країн у питаннях запобігання конфліктам та відбудови миру з акцентом на людську безпеку та гендерну рівність.
Консультації у рамках Відкритого Дня активізували лідерство громадянського суспільства, особливо місцевих жіночих і молодіжних організацій, феміністських груп, жінок-миротворців та захисників прав людини.
Українська делегація закликала до прискіпливої уваги до контексту війни, а саме участі жінок в акціях громадянського суспільства, політичній діяльності й відповідно впливу на військові дії та робочу силу міжнародних документів.
Голова ГО «Українська Жіноча Варта» Олена Білецька закцентувала на тому, що інтеграція жінок у миротвотворчі процеси відбувається здебільшого через мережі громадських організацій «1325», отже, їхня підтримка й підсилення є прямою допомогою народам, що живуть у війні, однак, прагнуть справедливості й миру.
«Розширення прав і можливостей жінок у сфері прийняття рішень має вирішальне значення. Розбудова довіри та потенціалу жіночих об’єднань допоможе жінкам, по-перше, виживати під час війни, а по-друге, акумулювати зусилля для того, аби зробити свої голоси гучними й почутими», – підкреслила вона.
Основні висновки та рекомендації:
-
- Визнання, що шлях до гендерної рівності, миру та безпеки є динамічним і вимогливим.
- Підтвердження, що програма WPS залишається основою для розвитку інклюзивних та сталих мирних процесів, де голоси жінок та маргіналізованих груп є невід’ємною частиною розв’язання конфліктів і відбудови миру.
- Зазначення глобального прогресу: жінки у країнах з нормативними квотами обираються в середньому на 26% місць у парламенті, у порівнянні з 21% у країнах без таких законодавств.
- З 2022 року кількість засідань Комісії ООН з миробудування, що інформуються доповідями жінок-миротворців зросла до 58%.
Конференція була організована Департаментом із політичних питань та миробудівництва ООН та структурою «ООН-Жінки».
ФОТО
Ukrainian Women’s Guard
SUPPORT US
Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail: [email protected]
DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/
Subscribe to our channels and pages:
https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta
https://t.me/UWguardNewsEN
https://t.me/zhinkavarta
https://t.me/uaguard
https://instagram.com/ukrainianwomens_guard