Українська Жіноча Варта провела арт-терапію «Жіноче коло» в УЖВ ХАБ Бородянка (фото)

30 серпня 2024 року в ХАБі, наповненому світлом і  теплом, зібралися жінки різних вікових категорій, щоб знайти підтримку. Українська Жіноча Варта і Tana Sribna запросили їх сюди не лише заради творчого процесу, але й для того, щоб відчути силу генетичної пам’яті, закладену в традиціях, які передавалися з покоління в покоління.

У складних умовах війни, коли кожен день сповнений тривогами та випробуваннями, важливо знаходити способи відновлення та підтримки як для тіла, так і для душі. Арт-терапія стає одним з найбільш ефективних інструментів для протидії вигоранню, відновлення емоційного балансу, підвищення мотивації та психологічної підтримки.

Обереги – пташки, які народилися під час терапії, втілюють генетичну пам’ять, що зберігається в кожній родині. Ці прості, але водночас глибокі заняття допомагають відійти від повсякденних проблем, знайти час для себе і своєї душі. Плетіння активізує мілку моторику, а це стимулює нейрозв’язки. Такі прості, на перший погляд, рухи нитки є своєрідними закріплювальними вправами, що допомагають відновлювати не лише фізичні, але й психологічні сили. Цей процес має глибокий відновлювальний ефект, адже він дає змогу людині зануритися у спокій і створити власний осередок щастя.

Наша терапія не лише допомагає зняти стрес, але й служить потужним джерелом мотивації. Створення красивих речей своїми руками, це чи  вишивка, чи мотанка, наповнює життя новим сенсом. Кожен витвір стає символом перемоги над труднощами та надії на краще майбутнє.

Творчий процес у рамках арт-терапії допомагає відновити віру в себе і свої можливості, нагадує про важливість продовжувати рухатися вперед, попри всі випробування. Арт-терапія – це можливість для кожного учасника занять знайти нову мотивацію для здійснення своїх мрій та звершень.

Процес створення таких символічних об’єктів, як мотанки, допомагає не лише відчути зв’язок із минулим, але й приймати раціональні рішення у своєму житті. Коли ви працюєте руками, фокусуєтеся на створенні чогось красивого та символічного, розум починає працювати по-іншому. Це допомагає відійти від емоційних потрясінь і побачити ситуацію з іншого боку.

Рукоділля, як частина арт-терапії, надає унікальну можливість отримати психологічну та емоційну підтримку в колі однодумців. Спільні заняття створюють атмосферу довіри та взаєморозуміння, де кожен може поділитися своїми почуттями, знайти підтримку і нових друзів.

Ці заняття не лише об’єднують, але й допомагають знайти внутрішній спокій, відчути себе частиною чогось більшого. Створюючи своїми руками обереги пташки, учасниці наповнюють своє життя новими сенсами та стають сильнішими перед обличчям життєвих труднощів.

Ведучою арт-терапії “Жіноче коло” є наша чудова Tana Sribna – членкиня УЖВ із 2014-го року, завідувачка відділу Публічної бібліотеки імені Лесі Українки для дорослих, м.Київ, авторка та організаторка всеукраїнських соціокультурних проєктів, таких як «Вишивка етнографічна», «Гадяцька сорочка», «Вишитий одяг видатних українців» «Руками мами», «Льолямарафон», «Оберегова вишита сорочка», «Вишиті болем», учасниця проєктів «Сорочка для захисника», «Переяславська сорочка», ін., фахівчиня з соціальної адаптації та реабілітації засобами змістовного дозвілля та традиційної культури.

Українська Жіноча Варта запрошує всіх бажаючих приєднатися до наших занять із арт-терапії. Разом ми будемо протидіяти внутрішньому вигоранню, відновлювати емоційну рівновагу, знаходити нову мотивацію і наповнювати життя сенсом через творчість та рукоділля. Давайте разом з Українською Жіночою Вартою станемо сильними, допомагаючи один одному з вірою у світле майбутнє!

Проведення цього заходу та ця публікація стали можливими завдяки підтримці Українського Жіночого Фонду. Відповідальність за зміст інформації несе ГО “Українська Жіноча Варта”. Інформація, що представлена в дописі, не завжди відображає погляди УЖФ.

Запрошуємо всіх слідкувати за новинами та долучатися до наших ініціатив!

ФОТО


Ukrainian Women’s Guard

SUPPORT US

Donate to Ukrainian Women’s Guard PayPal mail:    [email protected]

DONATE ⇒https://www.uavarta.org/zrobiti-vnesok/

Subscribe to our channels and pages:

https://www.facebook.com/UkrZhinochaVarta

https://t.me/UWguardNewsEN

https://t.me/zhinkavarta

https://t.me/uaguard

https://t.me/uwghub.org_borodianka

https://instagram.com/ukrainianwomens_guard

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *